Kezdőlapra
 
V2.1 Patch!
2020.11.25.
 
Erre a javítócsomagra csak azoknak van szükségük, akik a javítás kiadása előtt töltötték le a sceneryt.
 
Kisméretű javítás. Kiadását összekapcsoltam az objektum könyvtárcsomag javításával.
Egy statikus vitorlázó áthelyezése útvonal ütközés miatt.
Rádiótelefon torony elhelyezése a dorogi bányász kálvária közelébe.
A patch telepítése egyszerű, leírás mellékelve.
 
LHEM Esztergom V2.1 patch (lhem_esztergom_v_2_1_patch.zip)
 
V2.0 Patch!
2019.02.19.
 
Erre a javítócsomagra csak azoknak van szükségük, akik a javítás kiadása előtt töltötték le a sceneryt.
 
Nagyon zavart a futópályát körbevevő, a háttértől eltérő élénkzöld téglalap, ezért az AFCAD állomány meglehetősen amatőr megváltoztatásával javítottam rajta. A javítás következtében a futópálya közepén szinthiba lépett fel, ezt egy flatten állománnyal tüntettem el.
A patch telepítése egyszerű, leírás mellékelve.
 
LHEM Esztergom V2.0 patch (lhem_esztergom_v_2_0_patch.zip)
 
LHEM Esztergom 2.0 scenery
 
Az LHER Eger sceneryt befejezve úgy gondoltam, talán megéri a fáradságot, ha a kedvenc Esztergom scenery is kap egy (fotó)alapos ráncfelvarrást. Több próbálkozás után kijelöltem a feldolgozandó területet, amelyet idő és energiaspórolás okán igyekeztem a még elfogadható kis méreten tartani, persze a minimalizálásnak határt szabott, hogy Annavölgynek azért bele kellett esnie.
 
A szükséges fotóretusálások után következett az autogen fák, majd az épületek elhelyezése. Megnézve a lakott területeket és az erdőket, látható, hogy sajnos ezen a téren nem sikerült előrelépést elérnem. Az épületek és a fák továbbra is számomra megmagyarázhatatlan módon, bizonyos helyeken hiányosan jelennek meg. Csak abban reménykedem, egyszer egy hozzáértő is meglátogatja oldalamat és elárulja a rejtély megoldását.
 
Az AFCAD fájlt módosítottam, töröltem a felesleges lezárt taxiutakat, apronokat. A repülőtér és a repülőgépgyár objektumai, valamint a Mária-Valéria híd a fotóalaphoz igazított új pozícionáló állományokat kaptak. Az LHER sceneryhez készült lakóház modelek felhasználásával megcsináltam az esztergomi, dorogi, táti és tokd-üveggyári lakótelepeket. Ezzel elkészült a scenery alapja.
 
A párkányi papírgyár hatalmas tűként égbefúródó kéménye ugyanúgy hozzátartozik a repülőtér körüli látványhoz, akár a Bazilika, vagy a Mária-Valéria híd, éppen ezért már a legelső LHEM verzió készítésekor terveztem modelezését, de hogy akkor miért maradt el, arra már nem emlékszem. Most viszont már nem szabad kihagyni. Ahogy a G.E. utcanézetén vizsgálgattam méreteit, arányait, feltűnt, hogy a nagy vasbeton kémény mellett három kisebb téglakémény is látszik! Nocsak, akkor ezek modelje jó lesz a tokodi üveggyár kialakításához is. Sőt! Itt a szomszédban Sárisápon egy régi téglagyári kémény. És még sőtebben, emlékeim szerint, mintha Leányváron is lenne egy téglakémény. Van bizony.
 
Ha a Stúrovói kéményeknek hátat fordítunk, látjuk nem hagyhatható el a dorogi erőmű dupla acélcső kéménye és a veszélyes-hulladék égető kéménye sem. Ráadásul ez utóbbi az egyetlen, amelyet szinte állandóan pipálni látok, így ehhez egy új füst effektet is alkotni kell!
Ha már ennyire elmerültem a kéményekben, akkor készüljön el a nyergesi Viszkoza gyár 104 méreres tömzsi vasbeton monstruma is, melynek építését ifjú koromban, szinte testközelből néztem végig (a tetejéről elénk táruló panoráma elmondhatatlan), és amely bár kívül esik a scenery hatókörén, nyugati irányban - legalábbis számomra - fontos landmark.
 
Ahogy egyik kémény hozta maga után a másikat, úgy követték egymást az egyéb objektumok, víztornyok, rádiótelefon-adótorony, aknatorony acélszerkezete (ne feledjük, egykori bányavidéken járunk!) egy kálvária objektumaira is időt kellett szakítani, végül egy templom model zárta az új objekumok sorát.
 
Kicsit úgy vagyok ezzel a sceneryvel, mint a középkori festők, akik időnként egy mellékszereplő alakjában saját magukat is megörökítették festményükön. Annyi különbség azért van köztünk, hogy én nem magamat, hanem néhány, évekkel ezelőtt Levi unokám kedvéért készült, házunkat és az annak környezetében lévő épületeket mintázó modelt tettem bele.
 
Az előző bekezdésekből sejthető, hogy ez az új scenery, új objektum könyvtár verzió kiadásával jár együtt. Noha az előző 2.0-ás objektum-könyvtár verzióval is élvezhető, a részletek (tornyok, kémények stb.) csak a 3.0-ás verzióval láthatók.
 
A scenery használatához legalább V4.0-ás objektum-könyvtár verzió szükséges, V4.1 patch ajánlott.
 
Lássunk néhány képernyőmentést az elkészült sceneryről.
A képre kattintva galéria nyílik. A képek részben a patch előtt részben utána készültek.


 


 
Még egy apróság
 
Az előző verziónál ez a bekezdés még három hibáról szólt, de a fotóalap kettőt megoldott közülük. Elfedi a Burda-hegyre kerülő vizet, és helyükre teszi az Ebszőnybányai halastavakat is. A harmadik azonban továbbra is érvényes maradt, lássuk:
 
Ezt nem is nevezném kiegészítésnek, inkább egy apró módosításnak, amelynek az Aerosoft LHBP használói vehetik hasznát.
Az Aerosoft LHBP saját mesh állománya által adott lefedettség határvonala pont itt, az LHEM közelében húzódik, és durva szint-törés hibát okoz. Lehetséges, hogy csak az általam használt FS Global mesh-el ütközik, ezt nem ellenőriztem. Megoldásként a szimulátor aerosoft\Budapest 2007\Budapest_City\SCENERY\ mappájában lévő bpmesh.bgl állomány kiterjesztését bgl-ről megváltoztattam pl. bpmesh.xxx


 


 

 
LETÖLTÉS
 
Ne feledjük!!
Az első LHEM v1.0 verzió nem kompatibilis a későbbi scenerykkel, ezért azt törölni kell!
 
Az alábbi linkre kattintva egy csomagban letölthető a scenery.
A csomag már tartalmazza mindkét patch állományait!
 
LHEM Esztergom V2.0 (lhem_esztergom_v_2_0.zip)